Reklama

2018-06-07 18:00:19

Zakopane: Kto działa na korzyść deweloperów w Zakopanem? (WIDEO)

Czy w Zakopanem urzędnicy powiatowi działają na korzyść deweloperów. Kto obroni życie i zdrowie mieszkańców w czasie trwających robót budowlanych. Czy jest szansa, żeby wstrzymać inwazję apartamentowców w Zakopanem. To pytanie, które zadawano na minionej komisji urbanistyki i rozwoju w miejskim magistracie.

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
stasek wloz na dasek 2018-06-10 09:54:42
Do P. Janowski. Dalej uważam że pitolisz. Doczytaj sobie ustawę w całości, a nie wybrany tekst. To co cytujesz dotyczy terenów gdzie nie ma obowiązującego planu zagospodarowani terenu. Wtedy wydaje się WZ, czyli to co zacytowałeś. Akurat na terenie ul. Bogdańskiego jest obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego - Uchwała Nr VII/89/2011 z dnia 2011-03-31 w sprawie "Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego STRĄŻYSKA-MAŁE ŻYWCZAŃSKIE" i to jest obowiązujący przepis. Można sobie poczytać na stronie UM Zakopane co w danym terenie można zrobić, a można bardzo wiele. O tym zadecydowali Burmistrz Majcher i radni którzy za tym głosowali. Domyślam się że 80% radnych nie miała pojęcia za czym głosowała, ale głosowali i przegłosowali pod dyktando deweloperów niestety.
Janowski 2018-06-09 22:09:23
@stasek wloz na dasek
Jurecki nie dopuszcza moich komentarzy , szkoda
Musi ? jeśli projekt jest zgodny z zapisami planu miejscowego , twoje słowa - tylko pan miejscowy musi być zgodny z zapisem ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu terenu (Art. 61. Warunki wydania decyzji o warunkach zabudowy
Janowski 2018-06-09 21:52:22
@ stasek wloz na dasek
Szkoda dyskutować , przeczytaj sobie ze zrozumieniem tekst ustawy o planowaniu przestrzennym i zagospodarowaniu terenu . Tekst jednolity 2017 r aktualny
Art. 61. 1. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następują-
cych warunków:
1) co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na
określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników
kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych,
linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu;
2) teren ma dostęp do drogi publicznej;
3) istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, z uwzględnieniem ust. 5, jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego;
4) teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne
albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie
art. 67 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1;
5) decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi
Ps. I nie pitol @ srasek wloz na dasek
stasek wloz na dasek 2018-06-09 15:10:00
Co za bzdury Pan Janowski plecie. Starostwo musi, powtarzam musi wydać pozwolenie na budowę jeśli projekt jest zgodny z zapisami planu miejscowego. Niestety deweloperzy mają mocny lobbing i przegłosowano takie zapisy planu które dopuszczają budowę molochów nawet przy terenach TPN. Śmiać mi się chce jak Pan Szczerba opieprza wszystkich, a prawda jest taka że miedzy innymi On przegłosował takie a nie inne zapisy planu. I trzeba przyznać że również znaczna część obecnych radnych z poprzednich kadencji. Nikt tak nie zniszczył urbanistycznie miasto jak Pan Majcher ze spółką z radnymi. Po prostu ulegli (lub działali na zlecenie) lobby deweloperskiemu.
kasa 2018-06-09 13:51:12
Wszyscy widzieli, że jako wice-burmistrz pan starosta był nieudacznikiem a mimo to na niego głosowali. No to teraz mają marionetkę która nie panuje nad urzędem. Zwolenników pana Bąka proszę o wskazanie choćby jednego dokonania tego pana jako starosty. Ale innego niż złożenie kwiatków pod pomnikiem.
hesus 2018-06-08 22:49:19
Nowy przewodniczący rady miasta tez lubi zabudowac to i owo apartamentowcem. Oj bedzie ciekawie... sitwa rosnie w siłę.
szachmad 2018-06-08 13:30:52
No cóż, a wiadomo jaka partia trzęsie starostwem...
Janowski 2018-06-08 09:32:13
Skandal ! P. Chlebiński coś się P. pokręciło - plan zagospodarowania miasta musi być zgodny z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym , właśnie po to jest straż budowlana z P. Kęskiem . Wobec niezgodności z ustawą wydaje się odmowę pozwolenia na budowę . Nadrzędność prawa nad uchwałami lokalnymi !! po to jest starostwo tatrzańskie jak przedstawiciel państwa . Zakopane to nie prywatny folwark , zgodnie z konstytucję RP Polska jest państwem jednolitym P. Chlebiński . Nie da się słuchać pitolenia bezczelnych głupot Kęska i Chlebińskiego . Moim zdanie dyscyplinarne zwolnienie natychmiast P. Bąk , tak w ogóle starostwo tatrzańskie trzeba solidnie przewietrzyć .
do "adik" 2018-06-08 07:24:48
Do "adik":
W Zakopanem parkingi podziemne nie powstają po to, "aby więcej terenów zielonych było", lecz po to, aby można było zabudować działkę do granic możliwości. Deweloper nie odpuszcza ani centymetra gruntu, który można zabudować.

Dlatego też sugeruję wzięcie rozpędu, a może lekarz nie będzie potrzebny :)
adik 2018-06-07 22:54:04
do "do adik" weź rozpęd i walnij głową w ścianę jak nie pomoże to idź do lekarza.
do adik 2018-06-07 22:18:50
W naszym terenie i budowie geologicznej ( tzw stożek zakopiański) parkingow pozdziemnych nie powinno sie budować. Z uwagi na ochrone wod podziemnych. Amen
adik 2018-06-07 21:05:26
Co złego w parkingach podziemnych? Wszędzie na świecie się ich robi coraz więcej aby więcej terenów zielonych było a Ci protestują odwrotnie, ahh Ci górale
bum bum bum 2018-06-07 19:48:15
widzę aureolę, widzę aureolkę, widzę ciemność, widzę ciem.... !