Reklama

2018-06-10 20:00:49

Zakopane: Nie będzie wstrzymania deweloperskich inwestycji? (WIDEO)

Nowo wybrany przewodniczący rady miasta Zakopane Jan Gluc, w rozmowie z nami rozwiewa nadzieję na zatrzymanie deweloperskich inwestycji w mieście.

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2018-06-14 11:04:55
@ Dziadek
To co piszesz jest prawdą , zapomniałeś dodać reasumując . Aparat władzy totalitarnych państw zarażonych socjalizmem na pokaz uzurpuje sobie prawo do monopolu na zarabianie kasy kosztem swoich obywateli . Tym sposobem wyznacza się utopijny zdegenerowany sposób na pojmowanie gospodarki rynkowej jaki w Polsce obowiązuje i nie tylko . Przykłady podawane z innych państw świadczą jedynie o głębokiej penetracji systemów lewackich ( monopolu na zarabianie ) w sektorze gospodarczym . Efektem tego może być przykład Polski 6 bilionów długu , tak kończy się monopol władzy na zarabianie kasy . Zapomniano celowo że dobro obywateli jest dobrem państwa i NIGDY ODWROTNIE !!! Państwo i jego aparat jak praktyka pokazuje to źródło afer , korupcji zgodnie ze znaną prawdziwą teorią mówiącą o tym że aparat państwa nie umie i nie chce gospodarować powierzonym przez społeczeństwo majątkiem . Każdy obywatel ( dodam -zdrowo normalny ) wie lepiej co dla niego jest dobre nie jest do tego potrzebny aparat władzy zwłaszcza takiej która w taki sposób ogranicza swobody gospodarcze że prowadzi to do monopolu na mądrość a za razem do efektów jakie w naszym przypadku wywalczyło sobie państwo polskie . Czyli ogólnie wywalczyło sobie katastrofę we wszystkich dziedzinach życia . Za twoim przykładem należy porównać sobie statystki w tych osiągnięciach .
Janowski 2018-06-13 13:44:40
Nie ty będziesz o tym decydował Gluc .
dziadek 2018-06-12 08:43:49
Piszecie, warczycie na siebie , a wygląda na to, że nie znacie tematu.
Taki fragment znaleziony: " Berlin - od 1 maja 2016 roku w Berlinie obowiązuje zakaz najmu przez platformy rezerwacyjne całych mieszkań. Dozwolone jest jedynie wynajmowanie pokoi, ale to też pod warunkiem, że właściciel lokum jest przez cały czas najmu w mieszkaniu."
Albo - "Paryż ? wprowadził pierwsze ograniczenia najmu przez Airbnb w maju 2017 roku. Zaczęło się od podatku turystycznego oraz zacieśnienia kontroli obejmującej właścicieli mieszkań. Liczbę dni, w których można udostępniać lokum turystom od 1 marca 2018 roku ustalono na nie więcej niż 120 dni w roku, ale pod warunkiem, że w pozostałych okresach (przez minimum 8 miesięcy) mieszkanie muszą zajmować osoby wynajmujące lokal długoterminowo w celach mieszkalnych."
Mają z podnajmowaniem mieszkań turystom kłopot wszystkie miasta turystycznie atrakcyjne w Polsce i na świecie. Bo na tym idzie zarobić lewe dutki. I nie jest to wina żadnego z naszych lokalnych polityków. "Wszystko co się dzieje - dzieje się na skutek jakichś innych działań." (Kisiel - założyciel UPR)
Wpiszcie w Googlach - miasta walczą z wynajmem mieszkań turystom.
Poczytajcie kilka art. w temacie, wiedzy nigdy nie za dużo.
Fibi 2018-06-11 18:53:41
Maciej - A to sie teroz w jakiś sposób nasiliły te uklady? Bo co mi wiadomo to od" czasów rzymskich" takie cuś było a Gargas nie wzywali... :)
Ja proponuję zacząć od Bacha :)
Zresztą nasze Media już kierują polityką lokapną :) i mamy to co mamy ....
Maciej 2018-06-11 17:03:51
mondrosku Fibi , czytaj ze zrozumieniem.... chodzi o układy, łapówkarstwo i kolesiostwo - o tym trzeba mówić
a te molochy wykończyły wynajmujących małe obiekty,
zobaczymy jak wytrzyma infrastruktura techniczna ( wszystkie molochy podłączne do starych sieci )
Fibi 2018-06-11 15:30:10
Gośka ale się za bardzo sztachła :) czemu niby ma ta Gargas zapobiec?
Handel ma sie świetnie... gastronomia też... kultura że niby co?
Jedynie niszczenie architektury drewnianej i zabytków...
Co za tym idzie zmiana charkteru stylu zakopiańskiego.
Tego szkoda...
Kochani sąsiedzi jal ktoś sprzedaje działkę to wykupujcie nie bedzie wtedy problemu z apartamentami.
Ps
Do kogoś tam poniżej...
Nigdy nie bylam za zabudową Gubałówki, wręcz przeciwnie ...Marzy mi się ekskluzywny skansen... czyt bez ceprów sasiadów...pustym deptakiem z infrastrukturą narciarską...
Amen...
Forsenen 2018-06-11 15:13:33
@maras Wiesz że pozwolenia na budowę to zero jedynkowa sprawa? Jest zgodne z miejscowym planem, albo nie. Zakopiańskie miejscowe plany są jakie są, a starosta nie ma kompetencji do podważania ich zapisów, gdyż to rada miasta je uchwala i ich zadaniem jest określenie przestrzennych kierunków miasta. Starosta nie ma prawa do nie wydania pozwolenia, jeśli inwestor spełnia wymagania zawarte w prawie budowlanym. Myślisz że deweloperzy kupują działki bez zbadania możliwości ich zagospodarowania?
enapokaz 2018-06-11 14:07:05
Trzeba zabudowywać na maksa, żeby przyjezdni (tzw. turyści) nie pomyśleli sobie, że przyjechali na wiochę. Mogli by się odzwyczaić od smogu, korków, zakupów i reklam.
Maciej 2018-06-11 13:26:26
MIESZKAŃCY BOGDAŃSKIEGO !posłuchajcie rad gośki poniżej,
trzeba walczyć z pomocą programów interwencyjnych ( rozdmuchac sprawę na całą Polskę) niech widzą te układy,kolesiostwo, niszczenie miasta!!
... jako mieszkańcy jesteśmy zbywani i oszukiwani na każdym kroku
adik 2018-06-11 12:35:23
Się abc przestraszył że protest przyjdzie na Tetmajera.
goral4102 2018-06-11 11:05:34
Gluc przewodniczącym rady miasta który ma dbać o interesy mieszkańców - to tak jakby wybrać lisa na ochroniarza kurnika. Ten przewodniczący na pewno będzie dbać o interesy.
maras 2018-06-11 10:52:46
Przynajmniej mówi prawdę bo nie rada miasta jest od pozwoleń na budowę.
Poprzedni przewodniczący wiele chciał zmienić tylko na żaden temat nie miał wiedzy. Szczelał na oślep byle tylko istnieć w mediach.
Podatnik 2018-06-11 10:21:50
Juźkiewicz byłby empatyczny i próbowałby coś zrobić. Gluc bezduszny cyborg stwierdza - nie da się i spadajcie na drzewo. I na takiego radnego idą nasze podatki, aż żal.
gośka 2018-06-11 10:16:21
W tym mieście może pomóc tylko pani Gargas ze swoim "Magazynem śledczym" albo dziennikarze z programu "Państwo w państwie". Niszczenie miasta: architektury, kultury , przyrody, sportu, handlu, gastronomii. A co za tym idzie turystyki, czyli tego z czego to miasto żyje. Jedyne inwestycje to apartamentowce budowane przez krewnych i znajomych królika. I chociaż ''królik'' jest zmieniany co kilka lat to zawsze co innego obiecuje w kampanii wyborczej a co innego dzieje się w czasie ''łaskawego panowania". Ludzie są już tak zmęczeni i zniechęceni, ze nawet nie chce im się protestować. Bo to zawsze walka z wiatrakami.
GubalowiecZgubalowki 2018-06-11 09:45:56
Fibi, juz dawno Cie przejrzeli wszyscy. Tobie Dorula dawno obiecał tereny budowlane więc będziesz bronic tego układu do ostatniej kropli krwi. Budować budować budować! Zabetonować wszystko.
mieszkaniec 2018-06-11 06:44:33
tylko winny się tłumaczy...
Fibi 2018-06-10 21:03:12
Tak nieudolnie zmontowany ten materiał,aż oczy bolą...
Byle ino wyszło na Wasze... a jakby Jozkiewicz był dalej, przewodniczącym, to co by zrobił... ?
wyborca 2018-06-10 20:58:51
Temu panu już dziękujemy, jego facjaty ani bzdurnych wypowiedzi nie chcemy już widzieć i słyszeć w nowej Radzie Miasta. A najgorsze, że zdradził swojego kolegę z TKN wbijając mu nóż w plecy - cóż za podłość, co za człowiek.
brocha 2018-06-10 20:55:18
Zakopane zasługuje na taką Radę, na takiego Przewodniczącego i na Tego w aureoli.
W 2018-06-10 20:41:02
No zdziwił bym się jakby wstrzymali... Może się trzeba zastanowić nad zmianą planu zagospodarowania
Gogo 2018-06-10 20:40:17
Urzędnicy za nic nie odpowiadają ,wina jest zawsze poprzednich.Nie ma też woli zastopowania budowania apartamentowcow. Wydali decyzję na molochy a gdzie nowe drogi ,czy powstała nowa a może zostala któraś poszerzona.Mieszkańcy Wy sobie radzcie sami. Dla mnie to miasto może nawet zbankrutować bo i tak jest stracone.
Noba 2018-06-10 20:39:18
Bo sam jest,dobry kombinator dobrze by sie poprzygladac temu wsxystkiemu co sie dzieje wrocic do biatloni itd ktore grabie grabia od siebie