Reklama

2018-06-28 18:38:56

Pod Giewontem: Turysto! W Zakopanem spokojnie napijesz się wina i piwa (WIDEO)

Alkohol kupisz w karczmach i restauracjach, w sklepie monopolowym. Dziś radni zadecydowali o zwiększeniu liczby koncesji na sprzedaż alkoholu zarówno dla lokali gastronomicznych, jak i punktów sprzedaży detalicznej. Wyznaczono też strefy, w których będzie można sprzedawać alkohol w czasie festynów i imprez plenerowych na: Dolnej i Górnej Równi Krupowej, Placu Niepodległości, a także na placu pod Gubałówką. Obradom bacznie przysłuchiwali się księża z zakopiańskich parafii i miejscowi przedsiębiorcy.

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
BardzoStaryZakopiańczyk 2018-07-07 02:17:11
Do Gazda : Czlowieku, wiesz o czym Ty mówisz? Kto zarabia na ALKOHOLU? Na alkoholu zarabia budrzet państwa. Ci, co go sprzedają zarabiają 20%. Budżet zarabia 90%. Gdyby tak nie było to państwo ogłosiłoby prohibicję. Ilu obywateli umiera z powodu alkoholizmu? Z punktu widzenia państwa, to każy zgon obywatela powyżej 60-tego roku życia to "czysty zysk". Więcej już "nie narobi" i już go nie będzie trza utrzymywać. Spójż Ty na życie realnie...
BardzoStaryZakopiańczyk 2018-07-07 02:04:04
Nie jest tajemnicą, że jesteśmy miastem turystycznym i z turystyki żyjemy. Turysta, który przyjeżdża do nas chce się czuć "na luzie". Alkohol, to pewna domena "luzu". Musimy to, w pewnych granicach, stolerować. Gdybyśmy zaprowadzili "prohibicję", padłby "urok" Naszego Miasta. Wiem, że są z tego powodu dodatkowe koszty. Zniszczą nam to, czy tamto... Ale tych mocno pijących turystów mamy kilka procent. Większość przyjeżdza dla Tatr. Tych też musimy strzec. GOPR robi swoje. Śmigłowiec lata. Jakoś trzeba naszym turystom wytłumaczyć, że TAKSA KLIMATYCZNA to właśnie nasza rekompensata za dbanie o nich. Wracając do alkoholu. Piwo powinno być dostępne w każdej restauracji. Można dyskutować o "mocniejszych" alkoholach. Dyskusja czy "wyszynk piwa jest za blisko szkoły czy kościoła" jest bezpodstawny w mieście turystycznym bo odwiedzają nas różne nacje. Niemcy, czy Słowacy, lubią piwo a Muzułmanie nie piją i nie jedzą tego co my. Większy problem mamy z naszymi mieszkańcami (a jest nas tak malo i będzie co raz mniej!).
Gazda 2018-07-04 07:52:11
Jest to przykre i obłudne że podstawą do zarabiania pieniędzy jest właśnie handel alkoholem.
Otóż 1 zł zarobiony na alkoholu generuje 7 zł kosztów . I nic tu nie pomoże że radni usprawiedliwiają swoją decyzję że pieniądze z koncesji idą na profilaktykę. Która w Zakopanem i tak kuleje.
Ale to jest problem całej Polski bo jak było by porządne prawo w Polsce to i w Zakopanem nie podjęto by takich decyzji
Ja chciałbym zwrócić uwagę na politykę w tym zakresie od samego początku lat 90 gdzie ułatwia się dostęp do taniego alkoholu 24 godziny na dobę .
Od tego czasu wzrasta liczba zgonów do 15 tys rocznie wczoraj byłem na pogrzebie kolegi 50 lat. Wzrost samobójców też podobna ilość a ile Rodzin na tym cierpi
Już chce dokończyć ale chcę nadmienić jak ta profilaktyka w Polsce wygląda . Otóż chory bo alkoholizm to jest chorobą może dobrowolnie chodzić na terapię i nie pić więcej ale po takiej terapii idzie kupić coś dla dzieci i wchodzi do sklepu gdzie już od drzwi stoją regały z tanim alkoholem i jak myślicie co kupi chory alkoholik?
I cała profilaktyka nie da nic
Już zaborcy stosowali tą samą politykę co teraz mamy
Proponuję to jeszcze przemyśleć .
Góral z Trójmiasta 2018-06-28 21:22:04
To mi akurat zwisa, ładną pogodę lepiej załatwcie bo pada i pada :)
szarotka 2018-06-28 21:14:46
Ale jest powód do dumy.
Qm 2018-06-28 19:57:20
I możesz też drogi turysto popatrzeć jak być może przy dużych ( takie są zapowiadane ) opadach deszczu zalewać będzie plac Pod Gubałówką przez idiotycznie wykonany remont koryta, dziś już niewiele brakowało !
rys 2018-06-28 19:41:32
Ksieza niech siedza w kosciele, a nie plataja sie po urzedach.