Reklama

2019-02-20 19:30:38

Reklama

Poronin: Jedyna na Podhalu kobieta na tym stanowisku. Wywiad z Anitą Żegleń, wójtem Poronina (WIDEO)

Nie lubi formy Wójcina. Woli żeby zwracać się do niej Pani Wójt. Jest jedyną kobietą na tym stanowisku w powiecie tatrzańskim i nowotarskim. Anitę Żegleń pytamy o to jakie decyzje podjęła w czasie trzech miesięcy urzędowania. Co robi żeby Poronin przestał wreszcie kojarzyć się z Leninem, a zaczął z ośrodkiem narciarsko-rekreacyjnym. Co się stanie z freskami Władysława Trebuni Tutki i o wiele innych rzeczy. Posłuchajcie wywiadu z panią wójt gminy Poronin.

Reklama

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Miro 2019-03-06 08:47:24
Z wiadomych powodów jak sama pisze Pani Wójt nie odpowie na nasze pytania. Zawsze można się zapytać w trybie informacji publicznej np. skarbnika gminy lub zwrócić się do TP o zadanie tych pytań urzędnikom.
Pani Wójt , Pani wybór...
Do Ludwina 2019-03-04 20:50:42
Droga Pani i właśnie o to chodzi, żeby zbyt wiele nie rozumieć
Ludwina 2019-03-04 20:11:11
A jesce ze co z tom grapom? Napiście bo nic nie rozumiem.
Szeryf 2019-03-03 07:18:52
Jak ktoś wyrzuca coś nad rzeką czy śmieci czy ziemia czy co innego powinnienem dostawać codziennie mandat od staży miejskiej aż to posprząta ... tylko u nas pewnych tematów się nie rusza.
Madzia 2019-02-25 14:41:39
Często korzystamy z placu sportowego nad rzeką w Poroninie , za boiskiem pojawiły się ogromne zwały ziemi.
Poszę wysłac tam strażników miejskich aby kazali to właścicielowi posprzątać bo za chwilę przejścia nie będzie już nie mówiąc o ścieżce rowerowej.
Marek 2019-02-24 16:43:07
Ja do zestawu pytań chciałem dołączy swoje jeśli skarbnik mógłby odpowiedzieć ( lub wójt)
1. Czyją własnością obecnie jest Klub LKS Poroniec i jakie prawa do majątku klubu ( chodzi o działki pod stadionem ) zostały przekazane lokalnemu biznesowi. Najlepiej byłoby upublicznić umowy, jeśli takie są.
2. Czy skarbnik faktycznie jest na dwóch etatach? bo z tego co ty piszą to chyba z obowiązkami na jednym ma problemy.

Pani wójt jest chwalona jako osoba konkretna więc konkretnie w paru zdaniach proszę o odpowiedzi.
Sycko proste 2019-02-24 09:50:09
Cosi mi się widzi ze wojcina tyz jest po zmianie łorientacji cza sprawdzić ale chyba startowa downo na radną z list PO
Nieufny kolega 2019-02-24 00:39:31
Panie Jacku, układy układziki, byli radni i obecni radni nagle wszyscy są sympatykami lub już członkami PIS. To szok, jeszcze chwilę temu bluzgali na PIS a teraz zapisują się jeden po drugim i tak jak już ktoś wcześniej pisał o panach z górnych komentarzy chwalą pod niebiosa
Panią Wójt ale czy robią to bezinteresownie ?
Pani Wójt niech Pani uważa na tych ludzi są jak chorągiewki i pierwsi uciekną z tonącego statku jakim bez wątpienia jest teraz Gmina, a nasz skarbnik to chyba już powinien się pakować. Jak to możliwe, że brał dwie pensje czy piastował dwa różne stanowiska równocześnie ?
Sycko proste 2019-02-23 22:01:07
Dejcie już spokój bo chłop teraz to będzie zaś sycko naprawioł nimo lekko bo przedtem dwie pensje broł a teraz to niewiem pewnie jakieś głodowe dudki Jacuś godołes o radnych - ale się im po wyborach łorientacja pozmiłeniała aż strach coby się im syćkie łorientacje nie pozmieniały cosi się mi widzi ze to ten smog daje w dupe i Sie we łbach kotłuje
Maria 2019-02-23 21:03:59
Oto jedna z odpowiedzi dla Pana

Skarbnik odpowiada np. za zadania z zakresu polityki finansowej miasta, w tym m.in. koordynowanie prac związanych z opracowaniem projektu budżetu miasta, nadzór nad realizacją budżetu, kontrasygnowanie oświadczeń woli składanych w imieniu miasta czy też kontrolę gospodarki finansowej jednostek miasta. W mojej ocenie rolę skarbnika można sprowadzić do określenia strażnik finansów miasta. To dzięki jego kompetencjom, jego pozycji gmina sprawnie funkcjonuje, a gospodarowanie finansami miasta nie jest narażone na nieuzasadnione straty.

Na reszte pytań musi Panu odpowiedzieć Wójcina, ja też togo oczekuje.
Sycko proste 2019-02-23 21:00:45
Jacuś Odpowiedzialni są sprzontacka i palacz ino uciekli na księżyc a skarbnik ino wykonywoł ich polecenia bo się boł ze mopem w lep dostanie
Jacek 2019-02-23 20:14:08
Panie Kiepski pisze pan: Gmina ma ok. 15 milionów długów. Ja pytam, Kto z ramienia Urzędu jest odpowiedzialny za tak ogromny dług ? Kto nadzoruje finanse gminy ?
Czy te osoby jeszcze pracują w Gminie ? Czy zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje wobec tych osób ? Czy te osoby są powiązane z aferą w GOKu ?
Jak to możliwe, że Radni Gminy nie reagują ? Przecież musieli o tym wiedzieć, musieli głosować za lub przeciw budżetowi. Więc pytam ponownie kto odpowie na te pytania ? Gmina milczy, Wójcina milczy, lekceważąc wszystkich nas pytających !
Pani Wójt to wstyd nie odpowiadać na konkretne pytania mieszkańców wstyd !
Zosia 2019-02-23 12:11:27
Czy to źle że Pani Wójt ma wizję i cel do którego chce dążyć, bo czegoś tu nie rozumiem?Brawo Pani Wójt jest pani odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku,a za Pani słowem idą czyny.Bądźmy jednak realistaminie wszytko da się zrealizować,ale najważniejsze jest mieć wizję,cel i sumienne dążyć do niego.Budżet gminy a raczej jej zadłużenie też nie ułatwiają zadania.Życzę powodzenia i wierzę,że zrealizuje pani wszystko co będzie możliwe.
P.S a co do czystej wody jeżeli sami mieszkańcy nie zaczną dbać o czystość i ochronę środowiska,nie będą korzystać z oczyszczalni ścieków i wywozów szamb to pięciu wójtów nie pomoże.Sami sie trujecie
Stasia 2019-02-23 08:55:52
Popieram Władeczka, są różni pracownicy, niektórzy naprawdę pracują, ale są też tacy co regularnie w godzinach pracy robią grubsze zakupy po całym Poroninie nie widząc tu żadnego problemu.
Jak to jest, że w jednym urzędzie pracują/pracowali matka i córka, siostra i brat, kuzyni, itd. ?
Popieram Panią Wójt bo sama na nią głosowałam, ale bycie Wójtem to misja i ciężka praca i jeżeli publicznie mówi o problemach w GOK-u to powinna wyjaśnić mieszkańcom o co chodzi z tą aferą i odpowiedzieć na pozostałe pytania. Dziękuję.
stasek 2019-02-23 07:54:44
Do nick Kiepski z Poronina
Nowej Pani Wójt gratuluję wyboru.
Ale w swej wypowiedzi mylisz podstawowe fakty. Jedność Tatrzańska(jako Jedność Tatrzańska Samorządowców) starowała pod swoim szyldem w tych wyborach,
Jak była ewolucja PO-Przymierze Tatrzańskie- PiS. (przejrzyj Internet a przejrzysz na oczy)
Priorytety według mnie: kanalizacja , wodociągi,geotermia, gaz. Niestety przy tych inwestycjach jest to że trzeba projektować po czyiś działkach i tu trzeba dużych zdolności mediacyjnych.
Ja oceniam pozytywnie jak na razie działania Pani Wójt.
Minusem dla mnie było wypowiedzi przy interwencji w czasie odebrania koni( tu trzeba było przyznać że to było znęcanie się a nie próba usprawiedliwiania ). Dało to bardzo zły odbiór wśród ludzi.
Dokonania i pierwsze oceny mogą przyjść najwcześniej po 6 miesiącach.
Ale też jestem ciekawy co z tym GOKiem . Jeżeli się medialnie ogłasza że są jakieś nieprawidłowości to trzeba mieć odwagę podać to do publicznej wiadomości.
Jestem 2019-02-23 04:35:26
Brawo Pani Wójt tak trzymać, najwięcej mają do gadania ci , którzy nic nigdy prócz krytyki w życiu nie zrobiło, cieszę się że wreszcie jest godna osoba na tym stanowisku ????????
Władeczek 2019-02-23 00:55:53
Panie Kiepski trudno się z Panem nie zgodzić, jeden z powyższych komentatorów zagorzały antypisowiec dzisiaj wychwala lokalny pis pod niebiosa ! Lata ciągle do gminy nie wiadomo po co...
Ja odczytuję większość tych komentarzy w inny sposób niż Pan, trudno obarczać winą Wójcinę po tak krótkim czasie rządzenia, tu raczej chodzi o urzędników, którzy pozostali na stanowiskach po poprzednim Wójcie, nic nie robili przez te wszystkie lata a teraz muszą sami po sobie sprzątać, mieszkańcy oczekują zmian bo mają już dość nieróbstwa, chcemy rozwoju i nowoczesnej gminy, młodych aktywnych nie zepsutych pracowników, którzy pozyskają dotacje i inne środki potrzebne do rozwoju Gminy, chcemy czystego powietrza i czystej wody czy to źle ?
Ludzie pytają o aferę z GOK-iem odpowiedzi brak, ludzie pytają o inne ważne dla nich Sprawy - odpowiedzi brak
Takie traktowanie wyborców i sympatyków Wójciny źle wróży na przyszłość. Oczekujemy dialogu Urzędu ze społeczeństwem a nie tajnych spotkań i nie wyjaśnionych afer. Pani Wójt niestety jest w patowej sytuacji bo nie może z różnych względów zwolnić kluczowych pracowników urzędu i jest zmuszona z nimi współpracować i prostować tematy po poprzednim Wójcie, w których oni sami brali udział !
Tak więc proszę nie odbierać tych komentarzy za atak na Wójcinę ale jako chęć zmian. Mamy dużo młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozwoju i nowoczesności a nie starych skostniałych układów. Oczekujemy odpowiedzi i wyjaśnień, jako mieszkańcy mamy do tego prawo !
Kiepski z Poronina 2019-02-22 22:54:32
Oczekiwania niektórych komentatorów są żałosne! Po oglądnięciu wywiadu z Panią Wójt oraz po przeczytaniu niektórych komentarzy, mam wrażenie, że zbliża się już podsumowanie kadencji :-) Co nie którzy zapomnieli, że kadencja Pani Wójt trwa dopiero 3 miesiące! Opanujcie się i dajcie możliwość rozwinięcia skrzydeł - na podsumowanie przyjdzie czas!!! Spuścizna poprzedniej władzy (Wójta Bronisława Stocha) to ok. 15 mln długu, czy czytelnicy mają tego świadomość? A dziś komentatorzy oczekują od nowej Pani Wójt rewolucji po włodarzeniu kilku miesięcznym .... (P.S. Mam wrażenie, że interesanci wypuszczają Panią Wójt, mi. in. po przez tego rodzaju wywiady ...) nie wspominając już o inwestycjach, które oczekuje się od nowej Wójciny w trybie natychmiastowym- to jakaś masakra!!! Sympatycy Jedności Tatrzańskiej, pytam was: dlaczego nie byliście tak aktywni przez 16 lat, gdy włodarzył poprzedni Wójt wraz z synekurami? Porównując oczekiwania w stosunku nowej Wójciny, w przeciągu 3-ch miesięcy? I w tym momencie nasuwa mi się refleksja; a co się dziś stało z Jednością Tatrzańską (PO)? Odpowiem Wam, lokalny PiS ją wchłoną we wszystkich strukturach! Nie będę o tym pisał, ponieważ zainteresowani sami się o tym wiedzą - wszyscy poukładani, tylko jest przesunięcie w korycie! Jeśli PiS z wami, któż przeciwko wam, he he? Sympatycy Jedności Tatrzańskiej, czy Wy już wiecie że w najbliższych wyborach tworzycie wspólną prawicę? Nie wyobrażam sobie, że ktoś ma inna zadnie :-) Pani Wójt życzę odwagi, determinacji i samych sukcesów!!!
Jaro 2019-02-22 19:30:38
Czy ktoś wie o co chodzi z tą aferą w GOK-u i dlaczego Gmina nie odpisuje na pytania ?
Kosek 2019-02-22 19:17:39
Tak tak Max i Jasiek słychać urzędniczą gadkę... Nie chodzi o to by zrobić Wójcinie problem, ale o mobilizację wszystkich urzędników na czele z wami abyście wzięli się do swojej roboty i wreszcie coś dobrego zrobili dla dobra wszystkich mieszkańców. Gmina milczy w sprawie pytań a pracownicy piszą pochwały, brak mi słów.
Max 2019-02-22 16:56:48
Ciężko wszystkim dogodzić tak juz bywa w życiu. Pani Wójt dostała silny mandat społeczny (ponad 60 % głosów). Wszytkim krytykom proponuję sprawdzić co zrobiła Pani Wójt a nie wypisywać głupot. Pani Anito trzymam kciuki żeby dalej dobrze szły zmiany w gminie.
Jasiek 2019-02-22 16:49:12
Wszystkim hejterom polecam przejść się do gminy i zobaczyć ile już zrobiła Pani Wójt w tak krótkim czasie. Pani Anito proszę się nie przejmować małymi ludźmi, ktorzy jarają się hejtem. Niech Pani działa odważnie dla dobra gminy. Świetny wywiad. Pozdrawiam
Mieszkaniec 2019-02-22 09:29:55
Ten GOK to chyba jednostka organizacyjna Gminy to w takim razie prośba do skarbnika zwracam się o podanie informacji na temat nieprawidłowości jeżeli takich niema to proszę napisać.
Janusz 2019-02-21 23:51:56
O co chodzi z tymi nieprawidłowo w GOKU? Czy ktoś wie?
Piter 2019-02-21 22:48:55
Panie Janku czy pan oszalał do roboty maja się zabrać ? Jak robotę podzielić jak jest ich dwa razy za dużo . Niech Pan ich nie stresuje. Woda , powietrze ze brudne - nie zając nie uciekną żeby tak od razu trzeba się było za to brać , a ze pare duszyczek na serce i raka zejdzie z tego padołu przez smog ......i w tym miejscu nie che mi się już żartować .
Jo 2019-02-21 09:56:56
Bronek złotousty, Obecna Pani Wójt to samo. Konkrety przy inwestycjach.? BRAK... czyli pitolenia ciąg dalszy. Kabaret trwa
Oli 2019-02-21 08:28:58
Dwa ośrodki kultury, dwa baseny termalne tajemniczy list który został wysłany i zmieni wszystko. Ościenne gminy drżyjcie.
Woki 2019-02-20 22:59:40
Słyszę co innego , a widzę coś innego. Tak już jest z nauczycielami - politykami. Tak naprawde niewiele się wydarzyło , a te niby załatwione sprawy to pobożne życzenia .....tak czy inaczej pani Wójt życzę owocnej pracy.
Mix 2019-02-20 22:53:00
Jak zwykle plany dla wszystkich miejscowości poza Nowym Bystrym. Tu kanalizacja, tam dom kultury, tu gazyfikacja tam nowa szkoła... wszędzie ale nie w Nowym Bystrym. Kolejna władza co o tym sołectwie wolała by zapomnieć. Przecież tam też mieszkają ludzie...
gdf 2019-02-20 20:27:17
Brawo Pani Wójt!
Cieszę się że mój głos nie poszedł na marne i życzę wszystkiego dobrego w dążeniu do celu