Reklama

2019-03-15 23:03:24

Reklama

Zakopane: Nikt nam nie chciał pomóc - dramat matki i siostry zabójcy (WIDEO)

- Zawiadomiłam policję o tym, że brat jest agresywny – mówi siostra Andrzeja Ł., który wczoraj zaatakował dwie starsze kobiety, mieszkanki ul. Smrekowej. Na skutek ciosów nożem zmarła 72-letnia Marta Cybulska – Wolnicka . Jej 76-letnią siostrę udało się uratować. Śmierć lubianej działaczki Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wstrząsnęła jej koleżankami.

Reklama

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
prawnik 2019-03-19 21:11:55
VIOLA, poznaj fakty, a nie próbuj oskarżać!
Zastanów się co piszesz!
Komu i jakiej pomocy odmówiła Policja, o czym Ty piszesz?
Szama jak widać potrzebujesz specjalisty, psychologa być może psychiatry!
VIOLA 2019-03-19 10:45:56
RACJA , NA POCZATEK LEKARZ POWINIEN ODPOWIADAC ZA WSPÓŁUDZIAŁ W MORDERSTWIE, BO DOSKONALE WIEDZIAŁ O GROŹNYM STANIE PACJENTA, A PÓŹNIEJ POLICJA , KTÓRA ODMÓWIŁA POMOCY. TO BYŁY STARSZE OSOBY I CHOCIAŻBY Z TEGO POWODU POLICJA POWINNA TAM POJECHAC, A NIE WYCIERAC SIE OPINIĄ, ŻE JESZCZE SIE NIC NIE STAŁO, ALE W TYM MIEŚCIE TO NORMA, NIE MA POMOCNEGO LEKARZA , POLICJANTA , BURMISTRZA - TUTAJ PANUJE WOLNO AMERYKANKA, KARA SIĘ ZA WSZYSTKO MIESZKAŃCÓW, TURYSTÓW WOGÓLE.
majachogori 2019-03-17 07:50:48
Boże, następny mord nożownika, chorego psychicznie. Współczuję rodzinie i bliskim. Ten stary drewniany dom na stokach Antałówki, to wspaniałe miejsce do budowy apartamentowca przez dewelopera. Piękny widok na Tatry, Furmanową i kotlinę zakopiańską. Ostatnio na Onecie był artykuł o szajce deweloperskiej w Zakopanem i 28 podpalonych drewnianych domów, z których połowa była wpisana do rejestru zabytków. W ich miejsce już wybudowano wypasione pensjonaty, hotele, apartamentowce. Ten mafijny proceder badał NIK. Zbrojny napad na dwie starsze, samotnie mieszkające kobiety jest podejrzany. Może nożownika napojono środkiem psychotropowym, kwasem gammahydroksymasłowym (GHM), po wypiciu którego wykonuje się każde polecenie, nawet podaje się numeru konta bankowego i hasło. Uważam, że policja powinna dokładnie sprawdzić billingi i kontakty nożownika z różnymi osobami. A lekarze powinni dokładnie zbadać krew na ewentualność środków odurzających. Bo jaki jest motyw napadu na samotne starsze panie mieszkające na pustkowiu, które nikomu nic złego nie robiły?
ze strony kwp kraków 2019-03-16 19:03:13
Komunikat w sprawie rzekomego braku reakcji policji na ?ostrzeżenia? dotyczące chorego psychicznie


Odnosząc się sprawy 30-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo mieszkanki Zakopanego (więcej informacji o zdarzeniu w komunikacie: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/zakopianczyk-zatrzymany-za-zabojstwo-i-usilowanie-zabojstwa-0 ) i medialnych wypowiedzi jego siostry o jej rzekomych ostrzeżeniach, które kierowała do służb oraz rzekomej odpowiedzialności służb (?oni spowodowali tą tragedię?) za zbrodnię jej brata, należy stwierdzić co następuje.



Siostra podejrzanego w wywiadach udzielonych dziennikarzom podała jakoby dzień przed zabójstwem informowała pogotowie oraz krakowską i zakopiańską policję ostrzegając o zagrożeniu ze strony brata.
Relacja kobieta mija się jednak z dokonanymi przez nas wstępnymi ustaleniami w tej sprawie, w tym z nagraniem jej rozmowy z dyżurnym policji i jej zeznaniami złożonymi do protokołu. Nie potwierdzono by kobieta rozmawiała z krakowską policją lecz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego - z siedzibą w Krakowie.
Rozmawiała natomiast z dyżurnym zakopiańskiej policji. Odsłuchano zapis tej rozmowy i stwierdzono, że kobieta dopytywała co ma zrobić w przypadku ?skandalicznego? zachowania chorego brata ? o czym dowiedziała się od osób trzecich. Policjant, który odbierał to zgłoszenie poinformował kobietę, by w przypadku przejawów agresji zgłosiła to, przy czym w sytuacji jeśli to jest wynik choroby konieczne jest powiadomienie również pogotowia ratunkowego (przewóz chorego psychicznie odbywa się karetką pogotowia). Nadmienić należy, że w zgłoszeniu kobieta nie podawała informacji o konieczności ?wzmożenia patroli?, czy o tym że jej brat może zrobić komuś krzywdę i może zdarzyć się tragedia.

Dodać należy, ze mężczyzna wieczorem 13 marca br. wrócił do domu i poszedł spać. Tamtego dnia nie było żadnego zgłoszenia by był agresywny.

Na następny dzień (14 marca ) około 6:00 rano trzydziestolatek wyszedł z domu, a około 10:25 wtargnął na prywatną posesję, gdzie mieszkały dwie kobiety i dokonał zabójstwa jednej z nich.
Zaznaczamy, że obarczanie odpowiedzialnością Policji za tą zbrodnię jest absurdem. Mężczyzna już od wielu lat był chory psychicznie i prawdopodobnie nie poddawał się leczeniu. A za jego stan zdrowia czy jego działania bądź decyzje nie można winić Policji.
Iwona 2019-03-16 18:15:56
Zakopiańska policja najchętniej się ? nie angażuje?, wygodne to i bezpieczne( dla niej oczywiście ). Pamiętam jak dzwoniłam z interwencją w sprawie stałego bywalca Krupówek, człowieka niewątpliwie chorego, bluźniącego, wulgarnego, zaczepiającego turystów. Dyżurny odpowiedział, że ...... ? nic nie mogą zrobić, bo on jest chory?. Zapytałam czy zareagują jak komuś wbije nóż w plecy czy pobije. I stało się, w innym czasie i innym miejscu. Ja naszej policji z pełnym przekonaniem daję ? dwóję? a komendant ? na dywanik?.
nikt nam nie .... 2019-03-16 12:16:11
"Nikt nam nie chciał pomóc" - a czy rodzina zrobiła naprawdę wszystko co powinna, jakie informacje przekazała służbom?

czytaj:

http://24tp.pl/n/56119

....."- Siostra w rozmowie z dyżurnym oficerem stwierdziła, że sąsiedzi zgłosili jej, iż brat dziwnie zachowywał się w kościele. Pytała co ma zrobić, jak ma pomóc. Dyżurny zapytał, czy brat jest na miejscu, czy stwarza jakieś zagrożenie. W odpowiedzi usłyszał, że brata w ogóle nie ma w tej chwili na miejscu, poszedł gdzieś na miasto. Kobieta stwierdziła, że jedzie go szukać i pytała co mam zrobić jak go odnajdzie. W odpowiedzi usłyszała, że ma wtedy zadzwonić, patrol przyjedzie, udzieli pomocy, jeśli będzie trzeba przyjadą ratownicy medyczni i policjanci będą im asystować. Kolejnych połączeń już nie było - zaznacza rzecznik zakopiańskiej policji.

Jak relacjonuje siostra Andrzeja Ł. wieczorem w środę ok. godz. 22 wrócił do domu. Nic nie mówił, wcześnie rano po godz. 6 wyszedł z mieszkania. Rejon ul. Smrekowej i pobliskiej Antałówki był jego ulubionym terenem spacerów.
Turysta 2019-03-16 11:08:38
A ten Andrzejek to kiedyś w Żabce nie pracował?
Adam 2019-03-16 09:58:19
A co tam ! Policjant jest rozliczany z planów sprzedażowych więc lepiej się czaić na PRZESTĘPSTWA " na pasach dla pieszych" " przy kępach na pijaczków" itp.
Tragedia ! Tam gdzie są potrzebni nie ma ich.
Śwarno 2019-03-16 09:50:22
Bo milicja w naszym kraju jest tylko po to, zeby stać w krzakach i czekać aż ktoś przekroczy prędkość samochodem...
stasek 2019-03-16 08:46:03
Procedury zadziałały. Nie żyje człowiek, Dramat 2 rodzin. Służby zadowolone. I to jest mój krótki komentarz.
Ja 2019-03-16 07:46:28
Matka i Siostra poczuwają się do winy dlaczego ludzie osoby które w jaki sposób chcą zapobiec tragedii biorą winę na siebie. Nie lepiej jest zapobiegać przecież alarmowały..... co za chora polityka
hej 2019-03-16 01:11:23
Policja w Polsce nie jest od pomagania, tylko od łapania podpitych rowerzystów i kierowców. Następnym razem trzeba mówić, że jedzie pijany-zjawią się błyskawicznie!!!-to jest wprowadzanie milicji w błąd i można "beknąć" za to, ale może to komuś uratować życie. Taka jest prawda o policji: statystyki i nabijanie kasiorki do budżetu, a obcego obywatela można olać i zgnoić!. Obym jak najmniej miał do czynienia z ludzmi z policji... Najlepiej nigdy!!!
PanstwoZpapieru 2019-03-16 01:01:46
Nagrane rozmowy telefoniczne tych pań z oficerem dyżurnym powinny być teraz udostępnione opinii publicznej!!! Ujawnić rozmowy!
Dyżurny 2019-03-16 00:47:23
Miasto, powiat i gmina powinny bardzo poważnie podejść do degradacji i wyniszczania umysłów ludzi nadużywających alkoholu i narkotyów - to co się dzieje w życiu kobiet - żon i konkubin - to przechodzi ludzkie pojęcie. Wydaje się że nie pomaga im niestety NIKT. Przykładów jest wiele ale dam wam jeden:
28 letni przystojny facet, raz tak ćpał że nie spał przez 19 nocy. Jak mu dziewczynę brutalnie zgwałcił pewien wysoki "kolega" to nawet bali się z dziwczyną zgłosić gwałt na policję. Bo panowie razem handlują. Ten 28 latek to ten sam który parę lat temu skopał po twarzy policjata na Krupówkach.
katastrofa 2019-03-15 22:37:26
Przecież w Zakopanem nie ma przemocy.to już są rzewne jaja co tu się dzieje.wiem ze syn pan figla znęca się nad siostrą którzy razem otrzymali mieszkanie obaj są niepełnosprawni.Jak ona ma się opiekować bratem.Obydwoje mają mieszkania córka pracuje w Sewiku tylko dzięki koneksjom ojca.Następna córka buduje dom w Małym Cichym.To co się dzieje w Zakopcu to woła o pomstę do nieba a ludzie którzy faktycznie potrzebują pomocy gniją jak te szczury które wyłażą na Kamieńcu.Wstyd władzo wstyd.
Ktos 2019-03-15 22:26:38
Teraz niech poleca glowy na policji zakopianskiej i niech placa odszkodowanie za zignorowanie wezwania tych pan!!! I jeszcze klamali zeby sie kryc! Wstyd i skandal policja !!
Syn alkoholika 2019-03-15 22:05:28
Jak my wzywamy policje do awanturującego sie ojca to czasem przyjedzie policjant i zasmieje sie w twarz i powie ze nie widzi powodu do interwencji pomimo np ze pijak wylamal drzwi. Kiedys byla funkcjonariuszka i wysmiala sie nam w twarz ze jest wyrok zakazujacy naduzywania alkoholu. Policja ma to w d... radni tez maja sąd też ma gdzies najlepiej dokonac samosadu i liczyc ze prezydent ulaskawi. Smutne ale taka jest Polska raj dla pijaków
Zakopianka 2019-03-15 21:27:44
Panowie policjanci ,dlaczego nie zareagowaliście zaraz po pierwszym telefonie?
Gdybyście to zrobili to nasza koleżanka by żyła.Przecież chyba po to jesteście aby reagować na wezwanie szczególnie w domach na uboczu miasta.Wasza komenda jest tak blisko,wystarczy 5 minut na dojazd.

Czy naprawdę nie macie sobie nic do zarzucenia?Czy w Zakopanem trzeba polegać tylko na sobie?