Reklama

2019-04-08 21:45:54

Protest nauczycieli: Odwiedziliśmy szkoły, w których rozpoczął się strajk (WIDEO)

Reklama

Zobaczcie jak wyglądał pierwszy dzień strajku nauczycieli. Jak z tą sytuacją radzą sobie dyrektorzy szkół, co o strajku myślą rodzice.

Reklama

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do real 2019-04-11 09:29:15
Do real. Jesteś inteligentny, a próbujesz zgrywać idiotę po co. Powiem tak nauczyciele stali się zakładnikami Broniarza i są już w tej chwili politykami i to zagorzałymi. Pomału Ci rozsądni zaczynają myśleć jak z tego impasu wyjść, a ci z PZN no ci będą strajkować do końca świata i jeden dzień dłużej. Gimnazjaliści egzaminy pozdają, a jakie będą wyniki??? No właśnie. Będzie to ocena dla tych bezwzględnych pedagogów którzy nawet na czas strajków nie nie potrafili się powstrzymać. To świadczy o tym jak ważni są dla nich uczniowie. Za wasze działania rodzice i uczniowie wcześnie czy później wystawią wam laurkę. O szacunku do nauczyciela, teraz chyba przez lata można zapomnieć. I w tym przypadku jest to sukces Broniarza i ludzi którzy za nim stoją.
real 2019-04-09 22:52:03
@Zakopianin za torami,PO nikomu nie dawało i było dobrze.Za to PiS daje byle komu,aby tylko na niego zagłosować i to jest złe.Inna była sytuacja w Europie i na świecie.Kryzys Polski nie dotknął dzięki takiej,a nie innej polityce,ale kto to z elektoratu masy rządzącej zrozumie.Ważne,żeby w portfelu było pełno,a innych o...ć!A byłbym zapomniał, pamiętasz po ile było paliwo w tych znienawidzonych pełowskich czasach,a ile kosztuje dzisiaj?Rozumiem,że w sklepach też nie drożeje?Bo tak przynajmniej twierdzi ten ŻONT!
Zakopianin za torami 2019-04-09 16:00:51
Dać im dokładnie tyle ile im dało PO za osiem lat swoich nierządów.Ani grosza więcej, ani kroku w tył.
Kati 2019-04-09 15:52:15
do "Popieram Nauczycieli"
Sam, sama jesteś Bezmózgim, niech sobie idą gdzie chcą , co za różnica, uczniowie większości sami muszą się uczyć i do czegoś dojść, to nie zasługa nauczycieli.
Niech dadzą im podwyżki ale niech robią po 40 godzin tygodniowo tak jak każdy i wtedy nic nie będą musieli "wykonywać " nic w domu. I urlop niech też mają taki jak my wszyscy.
Czy "jarkowych" 500 nauczyciele nie dostają???
Dokładnie czemu za PO nie strajkowali, nie chcieli podwyżek? PO właśnie o to chodzi i to właśnie oni skłócają społeczeństwo.
brakhonoru 2019-04-09 15:32:02
Każdy z nauczycieli strajkujących powinien za to zapłacić, gdzie jesteście dyrektorzy ?? Każdy z nauczycieli niech zapłaci sobie ZUS, niech będzie na własnym rozrachunku. Czy dzisiaj również macie odwołane korepetycje: matematyka, angielski, polski itp?// Kuratorium powinno wszystkim dać do zrozumienia, że nie ma ludzi niezastąpionych. Dlaczego w szkołach pracują klany rodzinne? Nikt inny nie może zostać przyjęty, liczą się znajomości. Rodzic musi brać urlop wypoczynkowy, czy dzieci zostawić bez opieki ??? W kwietniu ile jest dni pracujących? Dla mnie 21 dni po 10 godzin =210, a dla was?Wyliczyłem okolo 10 dni , bo egzaminy jedne i drugie, święta, Wielki Tydzień, weekend majowy zbliżający się!!!!!! Elito społeczna???Zapomniałem , pokazaliście, że nie jesteście elitą a jedynie ludźmi bez skrupułów!!!
Vander 2019-04-09 14:56:22
Mam nadzieje że ktoś poniesie odpowiedzialność karną za to świństwo które robią młodym ludziom którzy zastanawiają sie czy bedzie egzamin czy nie. Świństwo wszystkich bym wykopał z zawodu i zarrudnił normalnych
enapokaz 2019-04-09 12:56:27
Zarobkami upokarzały mnie wszystkie dotychczasowe władze (od komuny począwszy) ale uważam, że nauczyciel to jeden z tych zawodów w kt. strajkować nie wolno. I zdania nie zmienię.
rodzic 2019-04-09 12:53:31
Nie popieram strajku nauczycieli. Ale nigdy nie powiem tego głośno bo wiem że odbije się to na ocenach moich dzieci.
Przez wiele lat edukacji moich dzieci spotkałam się z arogancją, i lekceważeniem . Nauczycieli z powołania może trzech.
Prywatnie znam fantastyczne nauczycielki , zaangażowane. Prowadzą mnóstwo zajęć dodatkowych, udzielają się w życiu szkolnym i nie mają z tego ani grosza, a szkoda . Ich uczniowie mają ich nr. komórkowe.
U mojego dziecka na pierwszej wywiadówce wychowawca nie podał swojego telefonu , i zapowiedział że można napisać przez e-dziennik , ale on nie odpowiada bo nie ma czasu.....
Uważam że godziwe wynagrodzenie należy się każdemu za rzetelnie wykonaną pracę ,
a nie należy się bo się należy
Emeryt 3 RP 2019-04-09 12:44:11
@czytelnik. Dlatego, bo w tamtym okresie nie było dla wybrańców hozdaj rozdaj. Dodam dotyczy też i przede wszystkim kleru. Gdyby PiS podniósł kwotę wolną od podatku, byłby partią dla wszystkich Polaków. Mówią, że nie ma kasy, a kasa jest dla tych, którzy być może na PiS zagłosują. Obudzili się, że jest dużo emerytów, bo wyż demograficzny z lat 50 zaczyna ''rządzić''. Popełnili błąd, ja głosuję na Biedronia.
czytelnik??? 2019-04-09 12:12:40
A ja mam takie pytanie czemu nie strajkowali przez tyle lat? Jak rządziło PO???? Dobrze jedna z nauczycielek mówi, nie takie czasy były. Szkoda gadać, tylko uczniowie pokrzywdzeni.
Popieram nauczycieli 2019-04-09 11:30:16
Racja jest po stronie nauczycieli. Bezmózgim, nie rozumiejącym znaczenia edukacji a jedynie powielającym retorykę tefałPiS odpowiadam: to tylko próba :) jak nauczyciele pójdą na kasy do marketów czy hodować trzodę lub bydło na które obiecuje się Jarkowe 500+, to tak będziecie mieli na codzień:)
Gelu 2019-04-09 11:17:58
Tak trzymajcie , tak złej sytuacji w oświacie nie było nigdy ,reforma edukacji i jej skutki
Realista 2019-04-09 10:43:47
Sprawa jest prosta. Sejm jak zwykle w nocy klepnie ustawę i wszyscy przejdą do następnej klasy. Ci co mają mieć matury i egzaminy, też je w ten sposób zaliczą. To będzie się nazywało ''Świadectwo +''. Nauczyciele niech se strajkują cały czas i przez wakacje. W wakacje Sejm klepnie w nocy następną ustawę, ''Szkoła Powszechna +''. Od września obowiązek nauki, to 4 klasy Szkoły Powszechnej z księżmi jako nauczycielami. Wystarczy aby Polak umiał czytać i pisać, a z matmy dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Zapomniałem i jeszcze ułamki, żeby wiedział ile to jest ćwiartka i pół; - litra. Nauczycieli nie będzie potrzeba, tak może PiS wprowadzić reformę reformy szkolnictwa. AAAAAAA religia 6 godzin tygodniowo.
czy warto? 2019-04-09 09:31:50
Co tam młodzi ludzie zdający w przyszłym tygodniu egzaminy. Nie chce was oceniać, ale historia oceni to zdarzenie. Może się okazać tak, że bez was uczniowie pozdają egzaminy w tym roku, ale wy w oczach społeczeństwa egzaminu nie zdaliście zostawiając uczniów na samopas. Ten i tak słaby autorytet przez lata nie odbudujecie. Już teraz widać, że tu nie chodzi o pieniądze bo dostaliście sensowną propozycję od rządu, ale teraz idziecie w zaparte, żeby wyjść z tego impasu z honorem. Niestety tracicie go z dnia na dzień. Wyjdźcie na ulicę i przypatrzcie się jak na was społeczeństwo patrzy. Myślę, że warto. Czasami lepiej się cofnąć o krok.
Xxx 2019-04-09 09:30:49
Żeby dyskutować należałoby wcześniej zasięgnąć wiedzy a nie bezmyślnie powtarzać głupoty. Dotacja dla rolników jest raz w roku, z Uni Europejskiej, i trzeba spełnić rygorystyczne warunki żeby takową otrzymać. Nikt nie porównuje nauczycieli do bydła, ale jak mało kto maja wypracowane przeistaczanie faktów na własną korzyść. Nie umniejsza jamy ciężkiej sytuacji rolników którzy 24h na dobę pracują na swój chleb. Najbardziej jednak rozbawil mnie tekst jak to nauczyciele nadrobia zaległe tematy... Ta...caly rok nadrabiaja non stop swoje L4 kosztem uczniów. Cały dział w jedną lekcje tylko czy ktoś w tej sytuacji pomyśli o dzieciach?
Tempy Toporek 2019-04-09 07:01:50
Znalezione w sieci , w 2012 roku tak pisała GW "Nauczyciele w szkołach publicznych powinni mieć normalny 40-godzinny tydzień pracy bez przywileju 18-godzinnego pensum (czas spędzony przy tablicy). Dziś spędzają bardzo mało czasu na lekcjach w porównaniu z kolegami z Unii Europejskiej. Poza tym mają rozmaite mieszkaniowe i wiejskie dodatki do pensji niezwiązane z wydajnością. Trzeba je zlikwidować podobnie jak roczne pełnopłatne urlopy na poratowanie zdrowia, które przysługują już po siedmiu latach pracy. I to trzy razy w ciągu całej kariery? - pisała Wielowieyska.

?Warto dać dyrektorom szkół większe pole manewru w doborze kadry. Teraz wyrzucenie złego nauczyciela ze szkoły publicznej graniczy z cudem. Słowem: Kartę nauczyciela trzeba po prostu wyrzucić do kosza. I nie chodzi o to, by nauczycieli zubożyć, ale o to, aby te pieniądze - zamiast na "nicnierobienie" - wydać na premie i wyższe zarobki dla tych nauczycieli, którzy pracują najwięcej i są najlepsi? - to kolejny ciekawy cytat."
kochanka biskupa 2019-04-09 05:16:30
Pan Kaczyński przesadził z tymi krowami. Teraz żadne argumenty zwolenników PiS do mnie nie przemawiają. PiS dzielił Polaków, dzieli i będzie dzielił. Ludzie dzielą sie na wychowanych i uchowanych.
Marysia 2019-04-09 02:07:58
Rozumiem doskonale nauczycieli bo im się należy podwyżka i wszystkie inne postulaty powinny być spełnione
Ja już jestem starsza osoba mam już wnuki ,ale nauczyciel dawniej to był ktoś bardzo poważany a dziś to nawet świnie i krowy maja lepiej.
Drolylolod 2019-04-09 00:52:21
Kiedy nauczymy się mądrze wybierać w wyborach?
Kiedy nauczyciele, zmądrzeją i zaczną nauczać co jest zle a co dobre. Obawiam się że może to potrwać wieki.
nauczyciel 2019-04-08 22:27:52
Akurat tak się składa, że uczniowie nie muszą odrabiać tych lekcji w sobotę.
Kierdel 2019-04-08 22:23:30
Słyszałam że dzisiaj po szkołach chodzilily wilki z urzędu miasta i straszyły biednych nauczycieli.
Z PiS dostał ,rozkaz paś i kazał zastepczyni straszyć.
Stefka 2019-04-08 22:11:10
Nauczycielem nie byłam i zostać nie planowałam. Po aktualnym uświadomieniu sobie jak obecni nauczyciele mają wszystkim będę odradzać. Faktem jest, że ludzie tak samo wykształceni z podobnym stażem zarabiają nawet mniej... Mimo wszystko zdenerwował mnie fakt, że dopłata dla świń i krów jest a dla nauczycieli nie ma. Też jestem za podniesieniem pensji dla nauczycieli, ale nie o 1000 zł. Kochani zrozumcie, im więcej żądacie, tym więcej rząd Wam zabierze...
spd 2019-04-08 22:08:15
Forsa tylko się liczy, a dzieci to zakładnicy !!!!!!!!!!!!!
Ciekawe 2019-04-08 21:54:49
Dzisiaj podano, że jeśli strajk potrwa dluzej to dzieci będą musiały odrobić zaległe lekcje w soboty. Okazuje się że jedynymi przegranymi w całej sprawie są dzieci.