2019-05-02 19:16:34

Zakopane: Miasto remontuje prywatną drogę do radnego Kalaty? (WIDEO)

Andrzej Polak twierdzi, że droga przebiega po jego działce. Płaci za nią podatki. Teraz jest oburzony, że miasto utwardza jego prywatny teren. Zdaniem właściciela działki głównym inicjatorem tych prac jest Radny Jacek Kalata. Droga jest obecnie jedynym dojazdem między innymi do jego domu. Posłuchajcie argumentów obu stron. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego

Reklama

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Skalane Podhale 2019-05-03 18:15:38
@Skalne Podhale - nauczyli mędrkować nie nauczyli czytać ze zrozumieniem ot klasa w swojej klasie.
Grzywa 2019-05-03 16:24:22
Odpowiedź do Łysy: droga nie prowadzi do domu właściciela działki tylko do domu m.in Kalaty który korzysta z własności prywatnej zamiast zająć się uregulowaniem własności publicznej wpisanej w mapach jako droga należąca do UM
zakopiańczyk 2019-05-03 12:51:11
Niestety Pan A. Polak ma rację , podobnie orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 2 czerwca 2016 r. NSA wyjaśnił przy tym iż przepis art. 103 ust. 2 z 13 pażdziernika 1998 r.- Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną stanowiący , że dotychczasowe drogi gminne oraz lokalne miejskie stają się z dniem 1 stycznia 1999r. drogami gminnymi , w odniesieniu do dróg , o których w nim mowa , ma charakter DEKLARATORYJNY , DOSTOSOWAWCZY , PORZĄDKUJĄCY i nie stanowi MATERIALNOPRAWNEJ podstawy ,, uwłaszczenia" gminy gruntem stanowiącym drogę gminną. Nabycie własności takiej nieruchomości następuje ze skutkiem na dzień 1 stycznia 1999 r. DOPIERO W RAZIE WYDANIA PRZEZ WOJEWODĘ OSTATECZNEJ DECYZJI , O KTÓREJ MOWA W ART. 73 UST. 3 USTAWY - Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną , a art. 103 ust. 2 w związku z art. 73 ust. 3 ww. ustawy dotyczy kwestii odszkodowawczych w sytuacji uwłaszczenia , do którego dochodzi na podstawie art. 73 ust. 3.
Tak więc droga , która nie jest własnością gminy nie może być zaliczana do dróg gminnych tym samym narusza się w istotny sposób art. 7 ust. 1 i 2 ustawy o drogach publicznych.
W konsekwencji należy stwierdzić , że finansowanie z gminnego budzetu budowy ( remontu) dróg położonych na gruntach stanowiących własność osób trzecich może pociągać za sobą odpowiedzialność organów gminy za NARUSZENIE DYSCYPLINY FINANSÓW PUBLICZNYCH więc należy tutaj skorzystać z ART. 93. Obowiązek zawiadomienia o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych.
Skalne Podhale 2019-05-03 12:10:51
do Skalne Podhale z godziny 23:14:40
No weź i nie podszywaj się pod mojego nicka, nie stać cię na samodzielność?

Wszystko jest w dokumentach, (łącznie z pięknymi fałszerstwami) tylko trzeba je umieć czytać, a nie "chybać"
O własny interes trza zadbać, a nie ubezwłasnowalniać się oddając swój los w ręce urzędników. czy radnych. gdyż wiadomo, że oni dbają tylko i wyłącznie o swój własny interes.
Przynajmniej raz w roku sprawdzać wyrys z mapy ewidencji gruntów oraz stan KW., bo to, że nieruchomości "giną", a KW znikają w naszej rzeczywistości jest faktem.
Alex 77 2019-05-03 09:59:08
Może z tymi uregulowaniami prawnymi jest coś nie tak, co nie znaczy że nie można doprowadzić drogi do używalności ! Wypłacić ceny rynkowe, odszkodowania za utracone części gruntów i po sprawie. Jest przecie SPEC USTAWA w tym kontekście i nie ma się co szczypać !
Miejscowy 2019-05-03 07:00:21
W zakopanym wszystko sie da to co zabronione takie super miasto
Joachim 2019-05-02 23:23:25
Kot żył z psem świetnie, ale myszy na tym nic nie skorzystały.Gazownik świata purpurowy.
7 głosów , wybrancem starczyć.
Być taczki i kreatywności zaszczyt. Być kimś 'w głupocie swojej zaopatrzonej, w wielkość swą blogą. Chciwość przemawia za złą drogą.
Radny jest wielkim rycerzem.
Dasz bór. Dac mu grys i chwalę. Jest wielkim mistrzem beznadziejnosci.
Pgnige
Skalane Podhale 2019-05-02 23:14:40
Drogi regulowano i wypłacano odszkodowania chyba do 2004 roku. Można sprawdzić kto wziął kasę, a ilu po prostu nie wiedziało i nie miało szans dowiedzieć się gdzie jest ich własność bo było to niejasne lub nie przeprowadzone prawnie. Wiele w tym zakresie powstało krzywd, a urzędnicy odpowiedzialni za ten stan rzeczy raczej milczą. Musza zainteresowani sprawdzać swoje własności w drogach bo w wielu przypadkach jest tam już wylany asfalt, a miasto w takich przypadkach umywa ręce.
Skalne Podhale 2019-05-02 22:36:43
Kiedyś czkawką odbiją się radnym te wszystkie brewerie, które wyprawiają.
Urzędnik też piękne bajki opowiada, że stan prawny działki jest nieuregulowany, no jak chłopie jest nieuregulowany, gdy jest KW i w KW wpisany właściciel.
Prawdą jest, że tzw. afera prywatyzacyjna w Warszawie, to pikuś w porównaniu z tym co się dzieje poza Warszawą.
Ustawa 447 JUST wszystkich pogodzi.
Ben 2019-05-02 22:32:11
"żywcem chcą nam zrobić drogę"
Rzeczywiście, wstretny Urząd, przecież Pan Polak chciał na sankach do Zakopanego zjeżdżać