Polecamy
Świąteczne wydanie Tygodnika Podhalańskiego już w sprzedaży. Miłej lektury.

2020-01-29 21:13:48

Reklama

Szaflary: Wojna o spalarnię śmieci w Szaflarach. Przerwana sesja (WIDEO)

Reklama

– Nasi radni o niczym nas nie informują. Nie chcemy spalarni w miejscowości, która ma żyć z turystyki. Dlaczego nie można jej wybudować przy oczyszczalni w Nowym Targu - mówili mieszkańcy Szaflar, którzy przyszli dziś na sesję rady gminy.

Radni mieli podjąć uchwałę intencyjną w sprawie spalarni śmieci, czy też - jak mówi wójt - elektrociepłowni. Zobaczcie, dlaczego nie udało się podjąć uchwały i jakie argumenty wysuwali mieszkańcy. Część ich pytań zadaliśmy Rafałowi Szkaradzińskiemu wójtowi gminy Szaflary.

Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
PRALNIORZ 2020-02-14 22:36:49
Dobrze wiemy wszyscy że grunty pod te inwestycje nie posiada tyle co Pan Szkaradzinski tylko Pan Jan Ról i to było od dawna zaplanowane nawet nie zdziwił bym się gdyby w te spalanie mała inwestować rodzina teściów Pana Szkatadxinskiego gdyż grunty już od dawna zostały przez te rodzinę wykupione nie dajcie się ludzie mieszkańcy Szaflar
Szaflary Wieś 2020-02-14 22:23:48
Ale kto z was ostatnio tam przebywał w tym rejonie spalania jest potrzebna więc nie protestuje i nie róbcie rozruchu bo i tak powstanie. Zosia ty siedzisz cały czas za granicą dlaczego ty się wypowiadasz przecież to twój szef najulubienszy w tym siedzi
Baca 2020-02-11 10:10:08
Na zebranie wiejskie do Saflar przyjechoł wójt i gada- ludzie przynosym wom radosnom nowine.
Namyślołek ze postawiem wom we wsi spalarnie śmieci, takuśkom samom jak u cysorza we Wiedniu !
Ciescie sie ludzie tak jak jo sie ciesym.
Jo juz to syćko wyłoblicoł i wysło mi ze zarobicie telo dutków ze nie bedziecie wiedzieć co z nimi robić.
Z całyj Polski a moze i ze świata bedom przyjezdzoły pany coby sie to w Saflarach inhalować.
W zimie bedzie tak ciepło ze nie bedziecie musieli śniega odkidować.
łodpadem po spalaniu sie nie przejmujcie bo jo wam piekne drogi z tego leśiu zrobie.
Bedziecie mieli tońse śmieci i jeszcze wom sie na gorzołke zwysy, bedziecie mieli na papierosy.
Wase dzieci nie bedą musiały sie ucyć ino se bedom w śmieciach grzebać....
...a jakby dopadło was, niedaj boze jakieś racysko to bedziecie mieli na doktora abo i na pogrzyb.
Nie słuchojcie zadnych głuptoków ino mnie bo jo syćko wiem i jo sie tym syćkim najlepiej zajmem,
Hej
franek baranek 2020-01-31 19:33:44
najnowsza spalarnia pod nazwą EKO BACIO EKO SAJTA
Fronek 2020-01-31 10:20:45
Co Ci fanatycy ......mają w sobie że po tylu ich wpadkach i klamstwach jeszcze ktoś im wierzy. Otwórzcie oczy i posłuchajcie faktów. Cieszy tylko fakt że większość naszej społeczności jest rozumna i nie daje się wciagac w takie dziwne akcje.
Koz 2020-01-30 23:43:25
Inny wójt byłby taki co by zwiekszał ceny za śmieci i mówił że nic się nie da zrobić, znalazł się taki co ma pomysł jak to zmienić i tyle jest odważny że się podjął nikomu niewygodny temat, lepiej nic nie robić jak większość, ludzie do tego przyzwyczajeni, a mieszkańcy nawet nie wiedzą ile oni i cała miejscowość mogłaby zyskać dzieki temu na dziesiątki lat. A jak piszą że chcą truć powietrze tym to aż ręce opadają więcej trucizny idzie z każdego komina domowego. Na jednej takiej to nawet stok narciarski jest...wystarczy poczytać w Internecie.
lev 2020-01-30 23:12:36
Pogarda, jaka bije z wypowiedzi zwolenników nieomylnej władzy, jest czymś obrzydliwym. Jej ofiarą pada każdy, kto ośmiela się wyrazić zdanie przeciwne czy choćby najmniejsze wątpliwości w odniesieniu do kolejnych pomysłów.
nikt 2020-01-30 21:45:06
przykro czytać te bzdury o zatruwaniu środowiska, ludzie obudżcie się jesteście wykorzystywani przez kilka osób które nie dbają o was ani o wieś ale prowadzą swoje gierki przeciw wójtowi. nie mają ani jednego prawdziwego argumentu. i jeszcze jedno w szaflarach jest 4 tys. mieszkanców i trzeba dać szanse wszystkim się wypowiedziec. garstka desperatów nie zastraszy całej wsi.
Zdegustowana 2020-01-30 17:25:40
Tylko "przyklasnac" tym co popieraja spalarnie. Nie zdaja sobie sprawy jakie kolosalne konsekwencje zdrowotne bedziemy ponosic za kilka lat wdychania oparow wypuszczanych w nocy cichaczem, bez filtrow. Zapewnimy naszym dzieciom i wnukom astme, nowotwory i wszelkie choroby .Brawo P. Wojcie zyczymy zdrowia .
Wojt zostal wybrany by reprezentowac interesy mieszkancow tymczasem Wojt i jego podwladni mysla ze maja do czynienia z ciemnymi, niedouczonymi ludzmi a jest odwrotnie do szkoly Panowie na lekcje chemii. Ludzie w dzisiejszych czasach sa wyksztalceni, zwiedzili mnostwo krajow i z komentarzami ciemnogrodu prosze sie wstrzymac.
Pan Wojt wstydzilby sie chodzic do kosciola udajac chrzescijanina a po kryjomu truc ludzi. Mysle , ze zadne pieniadze nie sa warte naszego zdrowia.
A niektorzy pracownicy gminy niech ida juz na emeryture a nie trzymaja sie stolka rekami i nogami.
Cale podhale powinno sie skupic na turystyce jaka znamy a nie wymyslonej przez Wojta odmianie turystyki smieciowej!!!!to prawie jakby wybudowac spalarnie nad Morskim Okiem- smiechu warte,
A zeby smieci byly tansze to po pierwsze wypadaloby uczciwie egzekwowac oplaty od pensjonatow, ktore do tej pory placa jak zwykli ludzie(Wojta tez to dotyczy)i wtedy stawki sie wyrownaja .
A nadwyzke pieniedzy na zbedne analizy przeznaczyc dla biednych ludzi, wspomoc domy starcow, dziecka itp, jakze beda za to kochac Wojta!!!!
ceper 2020-01-30 14:43:12
najwięcej krzyczą ci którzy wytwarzają najwięcej śmieci,turystyka to nie tylko pieniądze ale i brud który zostaje po turystach,wieczorem nie można wyjść na drogę bo smog zabija ale nie bo nie
swojak 2020-01-30 14:36:24
Brawo Panie Wójcie! Trzymam kciuki za tak potrzebne ekologiczne działania! Wstyd, że włodarze ościennych miejscowości chowają głowy w piasek!
lev 2020-01-30 14:31:05
Sprawy przepychane cichaczem, chór pochlebców na forum. Klasa!
Szaflarzanka 2020-01-30 13:33:12
@Pozytywna ileż w Tobie optymizmu, ile pozytywnej energii!!! Te hieny i krzykacze to tak cudowne określenie, że serce rośnie. Dziwię się, że tak pozytywna osoba nie pójdzie na zebranie i nie zaproponuje by to ekologiczne cudo postawić jej w ogrodzie!!! Ileż cudowności to ze sobą przyniesie, jakaż będzie to atrakcja!!!! No cud, miód i malinka!!!!
Pozytywna 2020-01-30 12:33:31
Ostatni komentarz w tej sprawnie. Ma pan panie wójcie i tak niezłą cierpliwość do tych hien. Ile nienawisci i braku wiedzy kipie z tych byłych radnych, przeciwników pana i tłumu podarzajacego za nimi. Wszystko blokują nic nie dają sobie wytłumaczyć. Nie bo Nie. Wodociąg blokowali, ścieżki blokowali, chodniki blokowali, boisko wielofuncyje przy szkole też blokowali... wiem bo jeden z tych panów był u mnie i prosił o wsparcie w blokadzie. Powinni dać sobie troszkę na wstrzymanie. Niech może się do pracy wezmą a nie na garnuszku co nie którzy żon siedzą. Odrazu pozytywnie na życie popatrzą. Pozdrawiam i życzę wójtowi dużo cierpliwości, powodzenia w pozyskiwaniu funduszy bo trzeba ich dużo.
Ja 2020-01-30 10:48:37
Skoro takie to super to czemu próbowali to zrobić cichaczem bez informowania ludzi?!?! Ktos tu chce się wzbogacić!?! Szkoda tylko ze naszej wsi kosztem!!! Turyści będą wpisywać Szaflary i od razu będzie ze mamy spalarnie śmieci! Brawo wy! Nachapac się tylko chcecie za wczasu a potem mieć w d....
Nieudacz 2020-01-30 10:21:53
Wójt to chyba się zapomniał Jeżeli dalej tak będzie traktował ludzi krzycząc na nich to niech lepiej ustąpi bo to On jest dla nich i co najlepsze oni płacą Wójtowi za jego prace! A co do elektro ciepłowni to sprawdźcie jakie ceny są w Krakowie za śmieci! Niczym się nie różnią tymi na Podhalu!
Czesia 2020-01-30 10:07:10
Umysły zamknięte. Najlepiej nic nie robić chodnik do Tewikla też zablokowali bo bezpieczniej dla matek z dziećmi wracać z przedszkola wąskim poboczem niż bezpiecznym chodnikiem, A śmieci lepiej spalac w swoim piecu bo i na opale się zaoszczedzi i sąsiada potruje A w takiej spalarni to filtrów od ....
lev 2020-01-30 10:02:42
Jedno pytanie: czy to prawda, że dwaj radni nie zostali poinformowani o spotkaniu, na którym omawiano tę kwestię?
Pozytywna 2020-01-30 09:20:30
Czy te obrady były w budynku gminy? Jezeli tak to juz jestem pod wrażeniem. W końcu ktoś pomyslał żeby pozbyć sie tej komuny ze ścian i iść z postępem. Co do elektro-cieplowni chętnie posłucham coś więcej na ten temat. Jeżeli było by to zrobione faktycznie z pomysłem to szacun. Widziałam rozwiazanie że można to zamienić na atrakcje. Nie pamiętam w którym kraju ale na budynku zrobiono stok narciarski. Wiąże sie to z ogromnymi kosztami ale jak pan wójt ma możliwości to tym wiekszy szacun. Nie wiem skąd pan będzie zdobywal środki ale powodzenia. Co do "krzykaczy"niech sie pan nie przejmuje bo oni by pana w łyżce wody utopili gdyby tylko mogli. Ja juz panu zaufalam i widzę że gmina idzie w dobrym kierunku a tych, którzy chcą sie rozwijac turystycznie proszę żeby dali możliwość ku temu. Może na początek niech pozwolą na chodniki a później wymagają rozwoju. Bez ustępstw nic nie zrobimy. Jeszcze raz powodzenia i czekam na więcej informacji.
Bari 2020-01-30 08:19:57
Ciekawe ilu z tych "obrońców" czystego powietrza z Szaflar ma pozakładane eko-piece. Myślę, że 5 domostw z okolic Tewikla bardziej "smrodzi" niż miałaby ta cała spalarnia. Ale to typowe, zero wiedzy na temat, krzyczą żeby krzyczeć. Czasem warto wgłębić się w temat, rozpisać sobie na kartce papieru wszystkie za i przeciw. Ale rzetelnie, poprzeć to fachową analizą a nie typowo polskim bełkotem."Nie, bo nie!" Dla wójta brawa za pomysł. To są konkretne, odważne działania, a nie tylko próba przesiedzenia po ciuchu od kadencji do kadencji żeby się przypadkiem komuś nie narazić. Tylko edukacja społeczeństwa może coś zmienić w tym kraju i na edukację nigdy nie jest za późno drodzy Szaflarzanie.
Kto zarobi 2020-01-30 08:09:19
Tak prywatny kapitał będzie dbał aby ciepło było tanie i tanio będzie odbierał śmieci.
seba 2020-01-30 07:06:01
"jestem specjalistą od tego, że mieszkam w Szaflarach" brak słów w języku ludzi kulturalnych by opisać poziom inteligencji tego pieniacza, niech pojedzie do Wiednia czy Krakowa i zobaczy jak wygląda nowoczesna spalarnia. Jedyne co usprawiedliwia takich ludzi to brak bardzo szerokich konsultacji i akcji informujących na każdym etapie takiej inwestycji ze strony szeroko rozumianych władz.
Zed 2020-01-30 00:35:23
Bardzo odważny czlowiek z tego Szkaradzinskiego, bardzo. Ryzykuje zdrowiem, biznesem, przyszlością ...ale nie swoją. Tylko naszą. Zazdroszczę mu odwagi. Non omnis moriar....
Abeto 2020-01-29 22:01:45
Brawo dla Wójta gosć jak to się mowi z ja..mi..U nas w Bukowinie niemamy szczęscia do włodarzy..sami nieudacznicy!!!