Polecamy
Świąteczne wydanie Tygodnika Podhalańskiego już w sprzedaży. Miłej lektury.

2020-02-08 10:30:03

Reklama

Zakopane: Spędźcie z nami dzień w ośrodku na Kamieńcu (WIDEO)

Reklama

Na Kamieńcu od 30 lat funkcjonuje ośrodek rehabilitacyjny. Z jego pomocy korzysta ponad 100 osób. Ludzie, którzy nim zarządzają pracują społecznie. Zobaczcie, z jakimi problemami się borykają. Już 14 lutego w Nosalowym Dworze w Zakopanem odbędzie się bal charytatywny na rzecz Ośrodka.

Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
@Majka 2020-02-09 13:28:40
Te osoby tam są bo chcą czy dlatego, że nie ma alternatywy? Rodzice są zadowoleni czy wybrali mniejsze zło?
Kajka 2020-02-08 22:36:53
Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z jakiejś placówki lub specjalisty, ale nie oznacza to, że cała grupa innych zadowolonych ludzi nie ma racji. A najwyraźniej wielu rodziców ma do pracujących tam ludzi tak duże zaufanie, że jednak zostawiło tam swoje niepełnosprawne dzieci i staje w obronie placówki. Jak widać na filmie, są to osoby w różnym wieku, z różnymi niepełnosprawnościami, potrzebujące specjalistycznej opieki. Niektórzy najpierw byli w ośrodku, potem przeszli na warsztaty, a więc są tam od wielu lat - co wskazuje na to, że ich rodzice są zadowoleni z opieki, jaką otaczane są ich dzieci. Są tam też osoby, na które nie ma finansowania, ale zostały na Kamieńcu, bo nie ma dla nich żadnej alternatywy. Łatwo wytknąć jakieś niedoskonałości, trudniej przyjrzeć się całości i docenić całokształt pracy, jaka się tam odbywa. Czytając komentarze mam wrażenie, że przez zatargi czy nieporozumienia z pojedynczymi osobami, obrywa się całemu ośrodkowi.
Ałtsajder 2020-02-08 21:41:06
@Osoba bez nicku
Proszę pisać tak, abym nie musiał dedukować, kto mi odpowiada. Natomiast co do zrozumienia, to mogę go wykazać nieco więcej. Bardzo proszę:
Chce pani coś "konfrontować"? A co konkretnie? Własne urojenia, żądania wyssane nie wiadomo skąd? Czy tak samo zachowa się pani w szpitalu, w szkole...? Też będzie pani pouczać dyrekcję?
Tak, wiem. Wszyscy wiedzą, że co najmniej z jedną szkołą też jest pani w konflikcie, ale podobno nawet z dwoma. Co więcej? Ano jest i więcej. Całkiem niedawno, Rada Miasta oddała fundacji "Hanidcap", za bezcen, bardzo smakowity kąsek. Fundacja ma prowadzić, lub już prowadzi taką samą działalność jak ośrodek na Kamieńcu ale odpłatnie i - jak głosi "plotka" - jest pani z nią w jakiś sposób związana. Czy to prawda? Ośrodek na Kamieńcu, prowadzi zajęcia bezpłatnie. Czy szkalowanie ośrodka na Kamieńcu, ma na celu przejęcie dzieci z bezpłatnej placówki, żeby można było na nich zarabiać? Pani zajadłość daje wiele do myślenia i w żaden sposób nie wygląda na bezinteresowne działanie.
Sam, nie mam możliwości sprawdzenia tych informacji, ale to komentarze moderowane i może zainteresują redakcję TP.
@Ałtsajder 2020-02-08 20:52:47
Ja bardzo dziękuję. Tylko postawa kierownictwa wiele razy spowodowała odejście terapeutów, za którymi właśnie idą dzieci.
Proszę czytać ze zrozumieniem!!!
Kajka 2020-02-08 20:33:59
Do Hmm:
Nigdzie nie jest napisane, że dyrektor pracuje społecznie. Mowa o zarządzie, wybranym spośród rodziców dzieci niepełnosprawnych, który pracuje społecznie. O grupie osób, która poświęca swój czas, by ich dzieci i inne dzieci niepełnosprawne mogły z tej placówki korzystać.
Ałtsajder 2020-02-08 17:51:28
A ja znam sytuację jako autsajder i dodam swoje trzy gorsze. Zamiast oceniać kierownictwo, wolę zwrócić uwagę na wychowawców, terapeutów ale i... rodziców. Dobrze wiem, ile serca i wysiłku wkładają ci pierwsi a ile uciążliwości powodują drudzy. Oczywiście nie wszyscy, ale nie brakuje takich, którzy swoje rodzicielskie obowiązki bezczelnie przerzucają na pracowników ośrodka i jeszcze mają pretensje. Tupet i roszczeniowa postawa w stosunku do osób, które nieraz rezygnują z prywatnego życia, choć zarabiają stawki najniższe z możliwych, to norma w postępowaniu takich ludzi jak kobieta, która wyczekiwała ukazania się materiału i była pierwsza, żeby obszczekać. Tak pani dziękuje za ich poświęcenie? Bo taki hejt, skrupi się właśnie na nich.
@sympatyk 2020-02-08 17:32:36
A ta sama cudowna pani dyrektor. Pięknie kłamała patrząc mi w oczy, sztucznie się uśmiechając. Chętnie to skonfrontuje. Tylko jak mówiłam co jest nie tak przy odejściu, nie odezwała się słowem. Nie powinna tam pracować.
Lata temu mówiliśmy że ośrodek tonie, to żartowała sobie żeby ubierać maski do nurkowania.
Chce jawnego raportu, ile dzieci odeszło w ciągu ostatnich 2 lat i ostatnich 5 lat.
Dalej dajecie rodzicom do podpisania regulaminy niezgodne z przepisami?
@sympatyk 2020-02-08 17:25:13
Uważasz że jestem niepogodzona z niepełnosprawnością dziecka i dlatego jestem niezadowolona z Kamieńca? I z tego samego powodu jestem zadowolona z kilkuletniej współpracy z ośrodkiem w Nowym Targu.
Sympatyku, rodzice się skarżą, że wczesne wspomaganie rozwoju dziecka nie jest realizowane zgodnie z wytycznymi.
Czy osoba która wróciła stanowi równowagę ilościową dla tych co odeszli?
Czy wróciła raczej z racji sytuacji (np. brak samochodu, a może samotne wychowywanie dziecka) nie jest w stanie jeździć tam gdzie by chciała?
Sympatyku, czy to co mówią rodzice, którzy odchodzą, a także ci którzy są na miejscu są relacją czy plotkami. I na koniec sympatyku, wygląda na to, że jeśli tak dobrze znasz to miejsce jesteś po prostu z ośrodka....
Ojciec dziecka 2020-02-08 17:04:11
W pełni zgadzam się z "sympatyk" ośrodek na Kamieńcu jest nie słusznie oczerniany przez mała garstkę nie zadowolonych rodziców "roszczeniowych", chwała Bogu tych zadowolonych jest duuuuuużo więcej. Powodzenia
sympatyk 2020-02-08 16:52:24
Do matki " poszłam z Kamieńca" Rozumiem Pani rozgoryczenie ale myślę ze to pani jest niepogodzona z niepełnosprawnością swojego dziecka i dlatego źle ocena pani pracę ośrodka na Kamieńcu i działań podejmowanych przez dyrekcję. Problem jest w tym jak się mi wydaje, że nie uzdrowiono tam pani dziecka i stąd tyle pretensji . Ośrodek działa i robi wiele dobrego, dla dzieci i ich rodzin. Pani dyrektor jest mądrą, empatyczną osobą , bardzo zaangażowana w sprawy Ośrodka. Niesprawiedliwie jest twierdzenie że nic się nie zmieniło, i skąd pani wie że sytuacja w ośrodku się nie zmieniła skoro pani odeszła? Czyżby z plotek? a co z niezadowoloną matką która jednak wróciła ze 'WSPANIAŁEGO' Nowego Targu , powinno się jej zapytać jak teraz jest!
Super 2020-02-08 16:22:08
Super inicjatywa z tym balem. Cieszę się, że ośrodek otwiera się na społeczeństwo. Trzymam kciuki, aby nadal prężnie rozwijał się oraz życzę im wszystkiego co najlepsze.
Polka 2020-02-08 14:33:18
Tak super ośrodek. Co najlepsi terapeuci albo odeszli dawno albo niedawno, albo odchodzą teraz. ??
Ja 2020-02-08 12:42:34
A zarobki na żenująco niskim poziomie
Hmm 2020-02-08 11:00:53
Pani dyrektor pracuje społecznie? Przecież to kłamstwo.
Poszłam z Kamieńca 2020-02-08 10:52:49
Moje dziecko jest niepełnosprawne. Z wielką fascynacją zaczęliśmy spotkania z Kamieńcem. Jednak nie jest tam tak pięknie. Wiele zależy od tego na kogo się trafi. Nasze zajęcia nie były realizowane należycie. Często się zdarzało, że były odmawiane z winy ośrodka i nie były realizowane. Tak było z rehabilitacją. Skargi były składane do ówczesnej pani vice dyrektor Katarzyny. Obecnie ta pani także pełni funkcję dyrektora. Wiem że sytuacja się nie zmieniła. Nikt nie kontroluje realizacji świadczeń finansowanych przez państwo. Wystarczyłoby zaprosić rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy w ciągu ostatnich 5 lat odeszli. A odeszło wielu ludzi. Niestety wiąże się to z koniecznością realizacji zajęć w Nowym Targu.
Przestańcie gloryfikować ten ośrodek. Zróbcie lepiej dziennikarskie śledztwo, które zbada daleko idące nieprawidłowości.
Jeśli ktoś z redakcji chce, zapraszam do rozmowy. Mój mail jest podany.
Pozdrawiam